BHT HOOD: Kaataja-kisa 2018


Talja naiset:

1. Saarenmaa Riikka HOOD 38
2. Sauvala Mikaela 24

Vaisto naiset:

1. Sappinen Ester Artemis 19
2. Tuunanen Sari HOOD 14

Talja miehet:

1. Riihinen Tero HOOD 66
2. Pirppu Timo VSJM 61
3. Saarenmaa Antti hood 60
4. Lapinleimu Mikko EBC 58
5. Salmela Tero Hood 56 (3x0)
6. Notkonen Vesa Juoksa 56 (7x0)
7. Pennanen Olavi VSJM 56 (8x0)
8. Virtanen Toni 55 (4x0)
9. Hyttinen Markku VSJM 55 (5x0)
10. Nikander Petteri Hood 54 (4x0, 9x3)
11. Ojala Mika VSJM 54 (4x0, 4x3)
12. Vainikainen Petri VSJM 54 (6x0)
13. Ljunggren Janne VSJM 52 (4x0)
14. Tolonen Mauri Hood 52 (9x0)
15. Keinänen Matti VSJM 50
16. Laaksonen Timo 47
17. Siltanen Harri hoOD 46
18. Lehtola Jukka 45 (8x0)
19. Pennanen Aleksi VSJM 45 (9x0)
20. Ravantti Marko RiJo 43 (9x0)
21. XXXXXXXXXXX VSJM 43 (10x0)
22. Seikola Mikko VSJM 42 (5x0)
23. Konttila Mika Artemis 42 (7x0)
24. Lähdesluoma Teemu JSJM 42 (9x0)
25. Tianen Petri Artemis 42 (10x0)
26. Saarinen Juha HOOD 41
27. Aronen Juha VSJM 38 (10x0)
28. Seppälä Heikki KaJo 38 (12x0)
29. Ruusunen Simo 35
30. Liljelund Niko HOOD 34
31. Paukkone Esko HOOD 29
32. Puolakka Timo Artemis 27
33. Kivilinna Mikko 24

Vaisto miehet:

1. Lahtinen Jani KPJM 44
2. Remes Tuomo HOOD 39
3. Laine Jani Artemis 38
4. Säilä Tapani 37
5. Laine Pauli EPJM 36
6. Laine Jukka Artemis 34 (8x0)
7. Juvani Juha Juoksa 34 (14x0)
8. Salo Simo HOOD 32
9. Laukkanen Markus KPJM 29
10. Pärssinen Juha HOOD 27
11. Tuovinen Jorma Artemis 24
12. Tammi Jyrki Artemis 23
13. Petteri Oinas KPJM 20
14. Kerkkänen Jere HOOD 19


OPEN miehet, talja:

1. Rutonen Mika YSJMA 81
2. Nikander Lauri Arcus 68
3. Peltoniemi Vesa EPJM 67 (3x0)
4. Haavisto Jari PJA 67 (4x0)
5. Kangasmäki Arto JSJM 66
6. Loitokari Pekka Rijo 64
7. Paavola Aki PJM 59
8. Ollila Marko RiJo 58 (2x0)
9. Saag Tomas PJM 58 (5x0)
10. Kangasmäki Marko HOOD 57
11. Lepistö Tuomas 43 (7x0)
12. Rantanen Timo Sherwood 43 (10x0)
13. Haavisto Nico PJA 42
14. Ollila Jarno RiJo 36
15. Lepistö Toni 36
16. Numminen Janne 8


OPEN miehet, vaisto

1 Salmi Lauri Artemis 19
2 Numminen Janne 8


OPEN naiset, talja

1 Raunio Heli Arcus 51
2 Makkonen Susanna JJA 46


OPEN naiset, vaisto

1 Alaja Inke hood 17
2 Laamanen Susanna Artemis 8


Nuoret, talja

1 Ruusunen Elias Juoksa 27


Juniorit, alle 10-v

1 Ruusunen Samuel Juoksa 29
2 Paukkonen Kasper HOOD 11,5


Varsijouset

1 Mäkelä Otto Artemis 57
2 Merikallio Timu Artemis 46
3 Karama Aleksander Artemis 27




Tänä vuonna perinteinen liikkuvaan metsoon

ammuttava loppukilpailu jouduttiin ohittamaan

aikataulun takia. Onnittelut voittajille!