KAATAJA-kisa 23.4.2016 Espoo

Radan maks. pisteet 95p. (open maks. pisteet 90)
Osallistujia oli yhteensä 67kpl.
Sää oli mitä erikoisin. Aluksi aurinko paistoi, sitten tuli vettä kaikissa mahdollisissa olomuodoissaan ja ukonilmakin iski kaiken muun lisäksi!

Miehet talja:

1. Hanson Aaron 56p.
2. Kangasmäki Marko HOOD 50p.
3. Saarenmaa Antti HOOD 48p.
4. Rintala Mika KAJO 46p.
5. Keinänen Matti VSJM 43p.(7x0)
6. Holappa Teppo KAJO 43p.(10x0)
7. Riihinen Tero HOOD 43p.(12x0)
8. Juntunen Sami HOOD 42p.
9. Partonen Teemu 41p.
10. Jussila Esko EPJM 38p.
11. Ojala Mika VSJM 37p.(8x0)
12. Jussila Janne EPJM 37p.(10x0)
13. Tarvonen Juha KAJO 37p.(12x0)
14. Notkonen Vesa Juoksa 37p.(14x0)
15. Ekebom Joonas Artemis 35p.(14x0)
16. Mäkelä Isto PJM 35p.(16x0)
17. Leskinen Timo EPJM 34p.
18. Vainikainen VSJM 34p.
19. Siira Jouko SJML 33p.
20. Özcan Türk Artemis 32p.
21. Hyttinen Markku VSJM 30p.
22. Konttila Mika Artemis 29p.
23. Virtanen Toni Juoksa 28p.
24. Korhonen Sauli YSJMA 24p.

Miehet vaisto:

1. Lahtinen Jani KPJM 31p.
2. Tammi Jyrki Artemis 26p.
3. Tuhkanen Jarmo YSJMA 24p.
4. Rantamäki Kari UTTI 23p.
5. Laine Jukka SJML 19p.(20x0)
6. Juvani Juha Saijo 19p.(21x0)
7. Jalkanen Pekka SJML 18p.(18x0)
8. Helmiö Ari Hood 18.(21x0)
9. Salo Simo HOOD 17.(21x0)
10. Silvennoinen Tapsa PML 17p.(22x0)
11. Jeskanen Keke HOOD 17p.(24x0)
12. Tiihonen Juha YSJMA 16p.(22x0)
13. Remes Tuomo Hood 16p.(23x0)
14. Oinas Petteri KPJM 14p.
15. Virola Olli Tell 13p.
16. Lilja Jukka EPJM 12p.
17. Säilä Tapani HOOD 11p.(20x0)
18. Yliharju Juha EPJM 11p.(24x0)
19. Hagström Tero Hood 11p.(25x0, 4x2, 3x1)
20. Laine Jani Artemis 11p.(25x0, 4x2, 3x1)
21. Pelkonen Antti PJM 10p.
22. Auralinna Heikki HOOD 9p.
23. Laine Pauli EPJM 8p.(26x0, 1x3)
24. Tuovinen jore Artemis 8p.(26x0, 0x3)
25. Heinikoski Sami PJM 5p.
26. Pelkonen Antero HOOD 2p.

Naiset talja:

1. Grönroos Sanna 30p.
2. Kontunen Eija Kajo 22p.
3. Jalkanen Satu SJML 18p.
4. Siimann Marianne SJML 17p.
5. Vuolle Pilvi EPJM 17p.
6. Matikainen Mira Lintin MS 14p.
7. Pihlanto Riitta PJM 5p.

Nuoret talja:

1. Jussila Oona EPJM 40p.
2. Nurminen Vilma EPJM 19p.

KAATAJA-KIERTOPALKINNON VOITTI VESA PELTONIEMI!

Lisäksi:

Open tähtäin naiset:

1. Makkonen Sussu JJA 37p.

Open tähtäin miehet:

1. Peltoniemi Vesa EPJM 57
2. Rutonen Mika YSJMA 54 4x0
3. Kangasmäki Arto JSJM 54 7x0
4. Korhonen Markus Arcus 45
5. Järvenpää Marko Riihijouset 40
6. Helasuo Markku HOOD 8