Jussi-cup 2.5.2015 Kauhajoki, Katikka

Radan maksimipisteet 95p. (32 rastia)
Haasteellinen rata sisälsi 3 liikkuvaa ja 2 veteen ammuttavaa uivaa rastia.

Tulokset:

Juniorit alle 10v.:

1. Kemppainen Juuso JSJM 58p.
2. Savolainen Luukas JSJM 52p.
3. Jussila Oona EPJM 35p.
4. Ollila Max EPJM 25p.


Luokka 2 Talja Nuoret alle 15v.:

1. Jussila Vexi EPJM 24p.

Luokka 2 Talja Naiset:

1. Vuolle Pilvi EPJM 35p.
2. Wiren Milla VSJM 31p.
3. Mäkinen Laura JSJM 27p.
Grönqvist Sanna YSJMA (keskeytti, välinerikko)

Luokka 1 Vaisto Miehet:

1. Lilja Jukka EPJM 37p.
2. Jalkanen Pekka YSJMA 35p.
3. Tuhkanen Jarmo YSJMA 32p.
4. Tiihonen Juha YSJMA 31p. (12x0)
5. Lehto Ari PJM 31p. (17x0)
6. Laine Jukka SJML 23p.
7. Yliharju Juha EPJM 21p.
8. Junninen Ari Hood 18p.
9. Mulari Pekka OSJM 17p.
10. Eklund Jani EPJM 10p.
11. Jussila Esko EPJM 9p.


Luokka 2 Talja Miehet:

1. Laine Pauli EPJM 69p.
2. Peltoniemi Vesa EPJM 56p.

3. Lapinleimu Mikko 55p.
4. Paavola Aki PJM 54p.
5. Rajamäki Matti EPJM 52p. (4x0, 8x3)
6. Hyttinen Markku VSJM 52p. (4x0, 7x3)
7. Perttilä Vesa BHTL 51p.
8. Heikkinen Pasi JSJM 50p. (3x0)
9. Kujala Mikko EPJM 50p. (4x0)
10. Pakkala Juhani EPJM 50p. (6x0)
11. Keski-Valkama Janne EPJM 49p. (4x0, 5x3, 11x2, 12x1)
11. Leskinen Timo EPJM 49p. (4x0, 5x3, 11x2, 12x1)

13. Kemppainen Mikko JSJM 49p. (7x0)
14. Kukkamaa Marko EPJM 48p. (6x0)
15. Kangasmäki Arto JSJM 48p. (7x0)
16. Vainikainen Petri VSJM 46p. (4x0)
17. Honkonen Juha EPJM 46p. (8x0)
18. Kulin Jouko YSJMA 43p.
19. Kangasmäki Marko JSJM 41p.
20. Kemppainen Jarno OSJM 38p.
21. Kiviluoma Jari-Matti EPJM 33p. (11x0, 3x3)
22. Rintala Mika SJML 33p. (11x0, 2x3)
23. Korhonen Sauli YSJMA 32p.
24. Mäkelä Isto PJM 30p. (14x0)
25. Rautjoki Topi JSJM 30p. (15x0)
26. Holappa Mikko PJM 29p. (12x0)
27. Siira Jouko SJML 29p. (13x0)
28. Aitaneva Sami EPJM 28p. (13x0)
29. Pennanen Aleksi VSJM 28p. (15x0, 4x3)
30. Ollila Mika EPJM 28p. (15x0, 3x3)
31. Kuusinen Kari PJM 22p.

Lopuksi arvottiin kaikkien osallistujien kesken Braunin kiikarit,tällä kertaa arpa suosi Ari Lehtoa.