Jousimetsästys SM 2017 29-30.7.

Ensimmäistä kertaa Suomen Jousimetsästäjäin Liiton vuosittaiset SM-kilpailut järjestetään samaan aikaan Suomen Metsästäjäliiton Metsästyshaulikko- ja Metsästystrap-kisojen kanssa Hyvinkään Ampumaurheilukeskuksessa (Kaidanpääntie 236, Hyvinkää)! Tapahtumapaikalle odotetaan viikonlopun aikana satoja kilpailijoita mittelemään eri aselajien metsästysammunnan nimissä ja kokemaan kisahumua.

SJML SM 2017 KOKONAISKILPAILUN TULOKSET:

Miehet Talja:
1 Hanson Aaron VSJM 96
2 Kangasmäki Marko HOOD 94
3 Saag Tomas PJM 92
4 Ljunggren Janne VSJM 88 (0x0)
5 Holappa Teppo Juoksa 88 (1x0)
6 Leskinen Timo EPJM 87
7 Hilliaho Juhana JSJM 83
8 Kukkamaa Marko EPJM 82
9 Rajamäki Matti EPJM 81
10 Jussila Esko EPJM 79
11 Huhtanen Jere EPJM 78

12 Korpela Juho HOOD 74 (2x0)
13 Siuruainen Heikki KJM 74 (3x0)
14 Lapinleimu Mikko EBC 74 (3x0)
15 Pylsy Janne 70 (1x0)
16 Kahila Hannu Juoksa 70 (2x09
17 Nivala Arto OSJM 70 (3x0)
18 Partonen Teemu 68
19 Pohjanheimo Jussi Tell 66
20 Mikander Petteri HOOD 64 (3x0)
21 Notkonen Vesa Juoksa 64 (10x0)
22 Vohlonen Touko HOOD 63 (3x0)
23 Konttila Mikko Kajo 63 (6x0)
24 Härkönen Juha HOOD 62
25 Alinen Ari 56
26 Ulvelin Kimmo PJM 54
27 Simenius Teemu Kajo 50 (7x0)
28 Siltanen Harri HOOD 50 (8x0)
29 Sipari Joni 45
30 Kytömaa Juha 41

Miehet Vaisto:
1 Lahtinen Jani KPJM 65
2 Jalkanen Pekka LRJ 62
3 Tammi Jyrki Artemis 57
4 Laine Pauli EPJM 55
5 Laine Jukka Artemis 54
6 Heinikoski Sami PJM 53 (7x0)
7 Remes Tuomo HOOD 53 (12x0)
8 Tiihonen Juha YSJMA 49
9 Laine Jani Artemis 46
10 Junninen Ari Hood 41
11 Salmi Lauri Artemis 34
12 Tuovinen Jorma Artemis 26

Naiset Talja:
1 Vuolle Pilvi EPJM 82
2 Jalkanen Satu LRJ 74
3 Grönroos Sanna VSJM 72

Naiset Vaisto:
1 Lehtonen Kristiina FU-47

Nuoret Talja:
Kuhn Matias Rijo 55
Ruusunen Elias Juoksa 48

Juniorit alle 10:
Ruusunen Samuel Juoksa 59
Lahtinen Onni Artemis 17

OPEN:
1 Lantee Anne HOOD 100
2 Loitokari Pekka RiJO 87
3 Vaajamäki Vesa Rijo 83
4 Järvenpää Marko RiJo 83
5 Rantanen Timo Sherwood 79
6 Makkonen Susanna JJA 59

ONNITTELUT VOITTAJILLE!

päivä 1 (29.07.2017)

Miehet Talja:
1 Saag Tomas PJM 92

2 Holappa Teppo Juoksa 88

3 Kangasmäki Marko HOOD 87

4 Hilliaho Juhana JSJM 83

5 Ljunggren Janne VSJM 78

6 Leskinen Timo EPJM 78

7 Hanson Aaron VSJM 78

8 Rajamäki Matti EPJM 76

9 Kukkamaa Marko EPJM 76


10 Siuruainen Heikki KJM 73

11 Jussila Esko EPJM 70

12 Kahila Hannu Juoksa 70

13 Nivala Arto OSJM 70

14 Partonen Teemu 68

15 Lapinleimu Mikko EBC 68

16 Notkonen Vesa Juoksa 64

17 Konttila Mikko Kajo 63

18 Alinen Ari 56

19 Pohjanheimo Jussi Tell 47

20 Kytömaa Juha 41

21 Härkönen Juha Hood 35





Miehet Vaisto:


1 Lahtinen Jani KPJM 65

2 Jalkanen Pekka LRJ 62

3 Laine Pauli EPJM 55

4 Laine Jukka Artemis 54

5 Heinikoski Sami PJM 53 7x0

6 Tiihonen Juha YSJMA 48

7 Junninen Ari SJML 41





Naiset Talja

1 Vuolle Pilvi EPJM 82

2 Jalkanen Satu LRJ 70

3 Grönroos Sanna VSJM 69





Naiset Vaisto


1 Lehtonen Kristiina FU-47 32





Nuoret Talja

1 Kuhn Matias Rijo 50

Juniorit alle 10-v

1 Lahtinen Onni Artemis 17



OPEN

1 Lantee Anne HOOD 100

2 Loitokari Pekka RiJO 87

3 Vaajamäki Vesa Rijo 83

4 Järvenpää Marko RiJo 83

5 Rantanen Timo Sherwood 79

6 Makkonen Susanna Jja 59





päivä 2 (30.07.2017)



Miehet Talja:

1 Hanson Aaron VSJM 96

2 Kangasmäki Marko HOOD 94

3 Ljunggren Janne VSJM 88 (0x0)

4 Holappa Teppo Juoksa 87

5 Leskinen Timo EPJM 87

6 Saag Tomas PJM 83

7 Kukkamaa Marko EPJM 82

8 Rajamäki Matti EPJM 81

9 Jussila Esko EPJM 79

10 Huhtanen Jere EPJM 78


11 Siuruainen Heikki KJM 74

12 Lapinleimu Mikko EBC 74

13 Korpela Juho Hood 74

14 Pylsy Janne 70 1x0

15 Pohjanheimo Jussi Tell 66

16 Kovanen Timo Kajo 65

17 Mikander Petteri Hood 64 (3x0)

18 Vohlonen Touko Hood 63 (2x0)

19 Härkönen Juha HOOD 62

20 Partonen Teemu 57

21 Ulvelin Kimmo PJM 54

22 Simenius Teemu Kajo 50

23 Siltanen Harri HOOD 50

24 Sipari Joni 45





Miehet Vaisto:

1 Lahtinen Jani KPJM 65

2 Jalkanen Pekka LRJ 60

3 Tammi Jyrki Artemis 57

4 Laine Pauli EPJM 54

5 Remes Tuomo HOOD 53

6 Laine Jukka Artemis 52

7 Tiihonen Juha YSJMA 49

8 Laine Jani Artemis 46

9 Heinikoski Sami PJM 45

10 Salmi Lauri Artemis 34

11 Junninen Ari SJML 31

12 Tuovinen Jorma Artemis 26





Naiset Talja:


1 Vuolle Pilvi EPJM 77

2 Jalkanen Satu EPJM 74

3 Grönroos Sanna VSJM 72





Naiset Vaisto


1 Lehtonen Kristiina FU-47 30





Nuoret Talja

1 Kuhn Matias Rijo 55

2 Ruusunen Elias Juoksa 48





Juniorit alle 10


1 Ruusunen Samuel Juoksa 59

2 Lahtinen Onni Artemis 12